Yeni dünya ve yeni normallerimiz!

FOW.CONNET’in  dördüncü buluşması Buluşması “Yeni Dünya’nın Yeni Normalleri Webinarını geçtiğimiz hafta gerçekleştirdik.  Expertera kurucusu Alp Sezginsoy’un bu haftaki konuğu Turkcell CMO’su Ömer Barboros Yiş. İyi Okumalar & İyi Uygulamalar & Sağlıklı günler Yeni Dünya ve yeni Dünya düzeninde neler olduğuna, adaptasyonu nasıl sağladığımıza ve sürecin bizleri nasıl etkilediğine dair sohbeti 4c1H ekibi sizler için derledi.

630

Olmak ya da olmamak işte bütün mesele bu!

Adaptasyon önemli. Adaptasyon süreci geldi geçti bile. Her geçen gün evlerimize daha alışmış bir halde uyanıyoruz, evden çalışmanın kolaylıklarını yaşamaya başladığımız günler geçiriyoruz. Ancak düzen kurmanın bazı zorlukları hala var. Gün geçtikçe alıştığımız evden çalışma hali, bazen zor olabiliyor. Her ne kadar kendimizi yeni düzene alıştırsak da bir yandan yeni bilgilere, alışkanlıklara bir yenisi ekleniyor, gündem hep değişiyor.

Ayaklarımız yavaşladı, bakış açımız hızlandı!

Herkesin farkındalığı, çok değişken. Farkındalıklar arttıkça insanın kendiyle iletişimi de güçleniyor tabii! Zihin ferahlıyor, bağışıklık güçleniyor, ilgi alanları çeşitleniyor. Aslında evde olmak iyi geliyor. Koşturmaca halinden yavaşlama haline yolculuk ediyoruz. Her yeri dolaşan bizler, şimdi evimizde oturuyoruz. Bu fiziksel yavaşlama hali doğal olarak zihinsel yavaşlamayı da beraberinde getirdi.

Evde kalırken kendimizi keşfettik!

Online dünyada kendimizi geliştirebileceğimizi yeni keşfettik belki de. Evet zaten farkındaydık ama fiziksel aktivitelere koştururken online dünyayı yeterince keşfedemiyorduk!  İçinde bulunduğumuz topluma hizmet etmek için neler yapabiliriz, diye düşünüyoruz artık. Çünkü öğreniyoruz, birlikte büyüyebilir, engelleri birlikte aşabiliriz. Fikir alışverişleri yapıyoruz. Yepyeni aktivitelere başlıyor, bilmediğimiz özelliklerimizi keşfediyoruz. Evde olduğumuz süreç içerisinde ihtiyaçlar ve onlara ulaşabilme şekli de değişiyor.

Uzun iş toplantıları nereye gidiyor?

İş toplantıları son hız devam ederken aslında daha kısa ve verimli geçiyor. Hızlı ve çözüm odaklı konuşmalar artıyor. Bireysel sorunlar değil, başkaları için de, onların ihtiyacı olduğunda da toplantı yapılmaya başlandı. Belki de hepimizin ihtiyaçlarına ortak yardımla bakmayı öğrendik. 

Online duygusal buluşmalar da hayatımızda yer almaya başladı. Toplantılara renk geldi. Herkes iletişimde kalmaya ve paylaşmaya özen gösteriyor.

Değerler hep aynı! 

İletişim şekli, temas etme şekli değişiyor. Bütün düzen değişirken birey olarak da dönüşüm içindeyiz. 

Eski düzene döndüğümüzde nasıl olacak? 

Bu süreç gösterdi ki mesafeler artsa, yöntemler değişse bile değerlerimiz hala aynı. 

Sevgi, sarılmak, paylaşmak. Normale döndüğümüzde ekranları kenara atıp, sarılmayı çoğaltmak, birlikte vakit geçirmeyi daha ön planda tutmayı hatırlamak önemli.

Kısa kısa …

  • Bu dönemde özellikle,  yardımlaşma, dayanışma iletişimleri televizyonlarda gösterildi.
  • Turkcell olarak reklam kampanyasıyla umut duygusunun önemine odaklandıklarını söylüyor Ömer Yiş.
  • Veriler değişiyor! Televizyon izlenme oranı %30 arttı. Haber kuşağına ilgi de arttı. 
  • İletişim yol haritalarının baştan aşağı değiştiğini gözlemliyorlar. Bu durum oldukça normal. 
  • Dijital dönüşüm hızlandığı için deneyimi arttırmak ve şu an eksikleri gidermenin öneminden de bahsediyor Ömer Bey.
  • Deneyimi arttıran, dijital dönüşüme adapte olan rahat ilerler görüşündeler.
  • Çalıştığınız kurumda, bu günlerde paylaşımların önemi, sosyal ve duygusal desteğin önemi çok büyük.
  • Birbirimize  destek olmaya özen gösterelim.The 4C1H team

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

sex video big juicy tits teen gives head and gets boned by her stepbro.
mallu tied and forced in a movie. motphim.cc
flogging fuck that throat.desi videos