Uzun Yolları Çekilebilir Kılacak Birkaç Podcast Önerisi

Kendiniz için her anı kıymetli hale getirmek mümkün. Özellikle uzun mesafeli ve trafiği yoğun bir rotanız varsa, yolculuk deneyiminizi keyifli kılmak adına podcast dinlemek iyi bir tercih olabilir. Günümüzde dinleyicisi gittikçe artan podcast yayınları hakkında biraz tüyo verelim.

1.419

İşin Geleceğinde mesleki ve kişisel yaşam arasında denge oluştururken bir yandan kişisel zamanınızı da kendinizi geliştirerek değerledirebilirsiniz. Podcast’ler hakkındaki en güzel şey, içeriğin çeşitliliğidir. İster gülmek için, ilham almak ya da yeni iş teknikleri öğrenmek gibi bir durumda olsun, sizin için orada bir podcast her zaman mevcut.

Uzunluğuna bakılmaksızın, günümüz dijital dünyasında, podcast’lerin sunduğu samimi konuşmaların gücü, özgünlük ve şeffaflıkla birlikte bugün, her zamankinden daha çok önem taşıdığını söyleyebiliriz. Bu, özellikle yaratıcı çözümler, bilgi ve yenilik gerektiren işlerde çalışanlar için geçerli.  

Motivasyonunuzu Arttırmanıza Yardımcı Olacak Podcastlar

The Mindset And Motivation Podcast: Oldukça dinamik. Sizi öz kişiliğinize dönüştürmeye yönelik, kişisel sorunlarınıza çözüm oluşturacak dersleri içeriyor. 

Mission Daily: Teknoloji ve otomasyonun gelişmesi ile değişen dünyada kendinizi mental olarak hazırlamanız için iyi bir kaynak. Her gün sağlığınızı, birkiminizi, bilgeliğinizi, kariyerinizi, ilişkilerinizi ve işinizi geliştirmenize yardımcı olacak yeni bir konu öğretiyor.

Happier with Gretchen Rubin: Bu düşündürücü yayında, mutluluk, iyi alışkanlıklar ve pratiklerle birlikte yönetilebilir tavsiyeler de içeren kişisel paylaşımlar sunuluyor. Oldukça günlük gündemlere sahipler. 

Zaman Doldurmaya Birebir Podcastlar:

Codebreaker: İki kafadarın sempatik bir şekilde teknoloji konularını etik yönden değerlendirdiği bir podcast yayını. İlk sezonun teması “Is it evil?”. Daha interaktif olması için minik oyunlar da katıyorlar. 

What’s the Point: “Big data, small interviews”. İlginç verilerin arkasındaki ilişkilere odaklanıyorlar.

Reply All: Internet hakkındaymış gibi görünüp, onun insanları nasıl etkilediğini işleyen güzel bir yapım.

Free Thinking: BBC’nin Arts and İdeas yapımlarından. İngiliz tarzı, hafif sarkastik bir ciddilikle, bir konu etrafında uzmanlar muhabbet ediyorlar. Sanat, tarih, güncel siyaset, sosyoloji, edebiyat hakkında bol malzemeli.You Are Not So Smart: Zihnin, farkında olmadığımız saçmalıkları hakkında, röportaj ağırlıklı ve kolay anlaşılabilir.

Planet Money: Bu da dikkatinizi çekebilir. Ekonomi hakkında haber + eğitim tarzı. Kolay anlaşılır. 

 


Bonus
Henüz birçok kişi tarafından keşfedilmemiş çiçeği burnunda bir de yerli podcast paylaşalım.

Ses Olsun : Yaratıcılığınızı besleyecek bir başka yayın. Öyküler, denemeler, okuduğumuz güzel yazıları derleyerek seslendiren bir ekip bu. Takip etmenizi öneririz.

 

Yazan: Sinem Ayata
İmajJason Rosewell

İş’in Geleceği’nde yayımlanan, yazar veya çevirmenlerimize ait herhangi bir yazı, çeviri, makale veya haber izin alınmadan basılı olarak ya da internet ortamında kullanılamaz, çoğaltılamaz ve yayınlanamaz. Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanımı halinde muhataplar hakkında hukuki yollara başvurma hakkımız saklıdır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.