Tuna Dağlı

Direktör, Koç Üniversitesi Kariyer Gelişim Merkezi

Kurumlar İnsanı Geleceğe Nasıl Hazırlıyor? İnsan Odaklı Yaklaşım

Tuna Dağlı, 1993 yılında Tarsus Amerikan Lisesi ve 1998 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 5 yıl boyunca Colgate Palmolive ve Kraft Foods gibi uluslararası şirketlerin üretim, kalite ve AR-GE bölümlerinde mühendis ve orta kademe yönetici olarak çalıştı.

Sosyal bilimlere olan ilgisi sebebiyle mühendislik kariyerini bırakarak, Koç Üniversitesi Endüstri ve Örgüt Psikolojisi yüksek lisans programına katıldı ve 2007 yılında MA derecesini aldı. Master tezinde, kurumlarda bilgi paylaşımını motive eden bireysel ve kurumsal faktörleri üzerinde ampirik çalışmalar yaptı. Yüksek lisans eğitimi sırasında Öğretim ve Araştırma Asistanlığı görevlerinde bulundu. Academy of Management, ISSWOV gibi uluslararası konferanslarda araştırmalarını sundu. Prof. Ramazan Erdem’in editörlüğünü yaptığı Yönetim ve Örgüt Açısından Kayırmacılık (2010) kitabında Prof. Zeynep Aycan ile birlikte “İnsan Kaynakları Yönetiminde Kayırmacılık” üzerine bir bölüm yazdı.

2007-2015 yılları arasında İnsan Kaynakları alanında artan yetki ve sorumluluklarla çalıştı. Eylül 2015’te Koç Üniversitesi Kariyer Gelişim Merkezi Direktörlüğü görevine başlamadan önce sırasıyla BSH Ev Aletleri İşe Alım ve İşveren Markası Yöneticisi, Indesit Company’de Türkiye İK Müdürü, Doğu Avrupa İK Müdürü ve Whirlpool EMEA’da Ortadoğu ve Afrika Kıdemli İK Müdürü olarak görev yaptı. 2016’da ADLER Sertifikalı Koçluk Programını tamamladı. Koç Üniversitesi’ndeki görevinin yanı sıra, Mayıs 2019 yılından bu yana Asia Pacific Career Development Association’da (APCDA) Program Komitesi Başkanlığı ve Eylül 2019’dan bu yana Institute of Career Certification International (ICCI) Board of Governors üyesi olarak görev yapıyor. Sürdürülebilir bir dünya için geleceğin meslek ve yetkinlikleri üzerine okumak, paylaşmak ve değer yaratmak mesleki tutkuları arasında yer alıyor. Kendini modern sanat ve müzik tutkunu olarak da nitelendiren Tuna, caz söylemek ve seyahat fotoğrafı çekmekten büyük keyif alıyor.