Güntulu Peker

İş Destek Genel Müdür Yardımcısı, sahibinden.com

 

sahibinden.com’da İş Destek Genel Müdür Yardımcısı olarak  Kurumsal Dönüşüm Mimarisi, Çalışan Deneyimi, Enterprise IT, Kalite, Dijital Dönüşüm ve İşveren Markalaşması konularında çalışan Peker, çalışma hayatında sırasıyla Turkcell , Avea, Speak gibi   teknoloji ve telekomünikasyon sektörlerinde 19 yılı aşkın süredir çalışmış, hayata geçirdiği uygulamalarla ulusal ve uluslarası alanda birçok başarıya imza atmıştır.

 

Tüm insan kaynakları süreçlerinin çalışan deneyimi perspektifiyle tasarlanmasına inanan Güntulu, çalışan yaşam döngüsünde yer alan tüm süreçleri çalışanların önerileriyle şekillendirerek çalışanların yüksek motivasyonla çalışabildikleri ortamlar inşa ediyor.

 

Odağına“insanı” ve “güveni” alan kurum kültürü bakış açısını, pozitif psikoloji ile temellendirdiği iç iletişim uygulamaları ile hayata geçiriyor. İletişimde mizahın birleştirici gücünden faydalanan Güntulu, birlikte başarmak kadar birlikte gülebilmenin de çalışanların motivasyonuna hatırı sayılır derecede katkı sağladığına inanıyor.