Duygu Merzifonluoğlu

GAZETECİ, YAZAR

Master of Ceremony (MC)

2007 yılında Bilkent Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonomi Bölümünü bitiren Duygu Merzifonluoğlu, aynı yıl, özel denetim, vergi, danışmanlık şirketi olan Pricewaterhouse Coopers (PwC)’da uluslararası dolaşımda çalışan ‘Üst Düzey Yöneticilerin Vergilendirilmesi – International Assignment Solutions (IAS)’ bölümünde vergi danışmanı olarak işe başladı.
2010 Aralık ayında Kıdemli Danışmanlığa kadar yükseldiği ekibinden ayrılıp, PwC İnternet Televizyonu’nun yöneticiliğine geçti.
2011 yılında program yöneticiliğini yürüttüğü PwC İnternet Televizyonu’nun, Türkiye’de iş sektörü hedef kitleli yayın yapan ilk ve tek internet televizyonu olarak büyük kitlelere ulaşmasını sağladı.
2012 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü yüksek lisans programına internet ve medya alanındaki başarılarından ötürü burs alarak girmeye hak kazandı. Bölüm birincisi olarak tamamladığı yüksek lisansının ardından başta ‘Tüsiad: Ne Okusam, Ne Olsam’ belgesel projesi olmak üzere, iş dünyasının temposunu, sosyal sorumluluk bilinci ile beraber tutmayı hedefleyen pek çok video, belgesel ve kısa film projesinin yaratıcı ekiplerinde yer alıp, senaryo, metin yazarlığı ve yönetmenliğini yaptı.
2010 yılından itibaren çeşitli dergiler için kültür ve sanat köşe yazarlığı yapan Merzifonluoğlu, 2018 Şubat ayından itibaren haftalık olarak CNN Türk için yazmaya başlamıştır. Aynı medya kuruluşu altında bir internet televizyonu portalı da bulunan Merzifonluoğlu’nun, CNN Türk için hazırlamış olduğu programlara ve önceki dönemde yazmış olduğu sanat makalelerine bu link üzerinden ulaşabilirsiniz.
( https://www.cnnturk.com/yazarlar/guncel/duygu-merzifonluoglu )
Merzifonluoğlu, 2017 – 2018 sezonunda Hürriyet TV ekonomi segmenti için, PwC ve Turkishwin ile beraber yürüttüğü, iş dünyasının geleceğini irdelediği Ersa sponsorluğunda düzenlenen “Ofis Dışında” programıyla ile iş dünyasının liderleri ile buluşmuş ve her hafta sektörün 2030 ajandasını irdelemiştir Türkiye’nin önemli sektör liderlerinin konuk olduğu, moderatörlüğünü ve yayın akışını Merzifonluoğlu’nun üstlendiği programlara bu link üzerinden ulaşabilirsiniz.
( http://www.hurriyet.com.tr/video/ne-oluyor/ekonomi/ofis-disinda/ )
Merzifonluoğlu, Türk veya Türkiye ile ilgili iş kadın platformu olan TurkishWIN (Turkish Women’s International Network)’un Türkiye’de yer alan üyelerinden biridir. Snowboard, eskrim, yelken, koşu gibi sporlar profesyonel olarak ilgilendiği hobileri arasında yer alan Merzifonluoğlu aynı zamanda lisanslı binicidir ve engel atlama yarışlarına katılmaktadır.
2017 Aralık ayı’nda PwC Türkiye’de geçirdiği 11 yıllık kurumsal hayatını noktalayan Merzifonluoğlu, şu an zamanın çoğunluğunu yazarlık ve moderatörlük yaparak, markalar için marka hikayeleri yazarak ve de farkındalık yaratan kreatif projeler üreterek geçirmektedir.