Penti’nin #Hepbirlikte günleri FOW.Connect’te

Geçtiğimiz hafta Penti CEO'su Mert Karaibrahimoğlu 'nun konuk olduğu webinardan akılda kalanları 4c1h Ekibi Fow.Connect için kaleme aldı.

882

” FOW Connect’in ikincisi, Belirsiz Zamanlarda İletişim temalı webinarımızı geçtiğimiz cuma günü sizlerin yoğun katılımı ile gerçekleştirdik.

İş ortaklarımızdan Expertera’nın kurucusu Alp Sezginsoy ile Penti CEO’su Mert Karaibrahimoğlu yaklaşık bir buçuk saat kadar çok keyifli sohbet etti. Perakende liderlerinden Penti’nin bu belirsiz zamanlara yaklaşımını dinledik, notlar aldık. Webinar bize tam anlamıyla ilham oldu!

Mert Bey’in konuşmasından satırbaşları ile derlediğimiz notlarımızı aşağıda bulabilirsiniz!

İyi Okumalar & İyi Uygulamalar ve Sağlıklı Günler!

Motivasyon, her an!

Şu sıralar herkeste çok yüksek oranda kaygı var. Çalışanların bu kaygı durumunu yenmelerine yardımcı olmak, onlarla paylaşımda bulunarak kendilerini motive etmek oldukça önemli. Çalışanlar kendilerini yalnız hissetmemeli.

Ekibinizle kurduğunuz iletişimi gözden geçirin!

Ekibinizle buluştuğunuz noktalar neler? Belki de her takımla farklı çalışma metotlarınız var. O halde bunu fark edin. Yeni iletişim ve temas noktaları geliştirin ve bunları online platforma taşıyın. Bu tutum, çalışanlarınızla iletişim kurabilmek ve onları motive etmek adına önemli.

İletişim için şeffaflık!

Evlerden çalıştığınız bu dönemde, önünüzü görmek her ne kadar zor olsa da çalışanlarınızla aylık planlarınızı paylaşmanız onlarda güven yaratacaktır. Neler planladığınızı, atılacak adımları, beklentilerinizi, öngörülerinizi paylaşmaya özen gösterin. Şirket olarak bizi neler bekliyor, neler daha iyiye gidecek, neleri düzeltmek gerekiyor, bunları herkes tüm şeffaflığı ile bilmeli.

Olumlu açıdan bakalım: Dijitalin Fırsatı!

Dijital ortamda yeni oluşan talepleri görmek ve buna göre adım atmak çok daha hızlı olabilir. Yeni fırsatları görün ancak dikkat! Çalışan ve müşteri dengesini kurmak oldukça önemli. Şu dönemde müşterilerin taleplerini karşılarken çalışanların sağlık ve ihtiyaçlarını ön planda tutmaya özen gösterin.

Çalışma yeri değişti. Peki ya, verim?

Daha verimli noktaları da var elbet. Belki de denetlenmemek ve işlerin sorumluluğunu kendi alanlarında yapmak çalışanlar için işleri daha verimli hale getiriyor olabilir. Zorlanan ekip arkadaşları olması da gayet doğal. Motive olmakta zorlanan çalışanlar için oyunlar hazırlayabilirsiniz.

Motivasyon hepimiz için!

Zor günlerden geçiyoruz. Bu hem bireysel yaşamımızı, hem de iş iletişimini etkileyebiliyor. Peki, ne yapacağız?  Ekip arkadaşlarınızla online planlar yapmak, online buluşmak ve birbirinizi motive edecek aktiviteleri online’a taşımak çalışma isteğini arttırabilir. Bu belki bir kahve buluşması, belki de ekip içi ofis zamanları eğlendiğiniz bir aktiviteyi online yapmak olabilir.

Paylaştıkça büyüyoruz, büyüdükçe paylaşıyoruz.

Uzun lafın kısası, şu an ofislerimizde olamasak da ekip arkadaşlarımızla paylaştığımız birçok an, plan, öngörü, birlik ve güven hissini devam ettirmeye yardımcı olur.

Kısa kısa…

  • Penti’nin şu dönemi nasıl geçirdiği ile ilgili işte birkaç uygulama:
  • Çalışanlar, müşteriler ve hissedarlar. Bu üç ayrı grubu dengede tutmak ve üçüne de kaygı azaltıcı tavsiyelerde bulunmanın çok önemli olduğuna inanıyorlar.
  • Mağazalar geçici olarak kapatılınca, marka sürekliliğini sağlamak adına online satış kanallarına ağırlık vermiş durumdalar. E-ticaret siteleri ile yeni anlaşmalar yapılıyor. Alışveriş yapanların %20’sinin daha önce hiç online alışveriş yapmadığı görülmüş. Tüketim alışkanlıklarının değişeceğini gözlemleyerek yeni planlar yapıyorlar.
  • Çok daha kısa süreli, sonuç odaklı toplantılar düzenliyorlar. Bu sayede iş veriminin artırıldığı görülmüş.
  • Şiket iç iletişimi kapsamındaki motivasyonel hareketlere çeşitlilik katmışlar. Online happy hourlar, CEO ile her çeyrekte düzenlenen

WeTalk’ların dijitale taşınması, çalışanlar arasında şarkı challenge’ı, İK Danışma hattının daha çok iletişiminin yapılması gibi konulara ağırlık vermişler.

  • Siber güvenliğin daha önemli olacağını öngörerek alt yapı çalışmalarını hızlandırmışlar.
  • Bu döneme özel bir hashtag geliştirmişler, #hepbirlikte. Çünkü bu dönemi sadece #hepbirlikte olabilirsek aşacağımıza inanıyorlar!

Tüm katılımcılara çok teşekkürler!  ”

4c1h Ekibi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

sex video big juicy tits teen gives head and gets boned by her stepbro.
mallu tied and forced in a movie. motphim.cc
flogging fuck that throat.desi videos