FOW Connect İkinci Günden Akılda Kalanlar!

İş ortaklarımızdan 4C1H ekibinin FOW.CONNECT webinar için kaleme aldığı iki günlük blog yazısını İş'in Geleceği sayfamıza taşıdık. İkinci güne ait notları aşağıda paylaşıyoruz. Keyifli okumalar...

762

”İş ortaklarımızdan Expertera’nın düzenlediği FOW Connect: Uzaktan Çalışan & Gelişen Ekipler Kurmak temalı webinarının ikincisi dün gerçekleştirildi.

İkinci günün konukları Aras Bilgen, Dorota Piotrowska ve Christa Hurchalla’ydı. Uzaktan çalışma kültürünün güvene dayalı esaslarını, kültürü ve değerleri bu yöntem ile korumanın methodlarını ve yeni dünyayı konuştuğumuz günün notlarını sizler için derledik.

Genel olarak gördüğümüz şu ki, bu konuda birçok uzman aynı noktada, aynı kurallar çerçevesinde hem fikir. Net olmayı, birlik ruhunu yakalamayı ve hedefleri doğru koymayı başaran şirketler, uzaktan çalışma kültürünün kazananları olmaya aday…

İyi Okumalar & İyi Uygulamalar ve Sağlıklı Günler!

Net ol!

Uzaktan çalışma kültüründe şunu unutmamalı ki iş arkadaşlarınız ofisteki gibi sürekli yüzünüzü görmüyor. Mimikleriniz ve jestleriniz ile karşılıklı olsanız çok kolay anlatabileceğiniz durumları yazılı dilde hemen anlamayabilirler. Bu durumun önüne geçmek için her zaman net olmaya özen gösterin. Kısa cümleler kurun, söyleyeceklerinizi basit bir şekilde ifade edin. Satırlar süren chat programlarını her zaman kullanmak yerine, video görüşmelerine, telefonlara yönlenin.

Sosyal sözleşmenize bağlı kalın!

İş yapış biçiminizi, değerlerinizi, kurallarınızı anlatan sözleşmeye sosyal sözleşme diyebiliriz. Nasıl ki ofis ortamında koruduğunuz değerleriniz, yaşattığınız bir kültürünüz var, uzaktan da olsanız bunu sürdürün. Sorumluluk almak en önemli değerinizse, sırf evde olduğunuzu için bir işin teslim süresini geciktirmeyin. Yönetim ekibindeyseniz, bu sözleşmenizi ekip arkadaşlarınıza sık sık hatırlatın. Kültürü yaşatın.

Geri bildirim, her zaman!

Özellikle evden çalışmaya alıştığımız şu günlerde geri bildirim almak da vermek de çok önemli özellikler. Birbirinizi ve kendinizi geliştirecek bildirimlerde bulunmaktan ve bunları cesaret ile kucaklamaktan kaçınmayın. Uzaktan çalışma kültüründe nerelerde eksiksiniz, neleri daha iyi yapabilirsiniz ya da nelerde o kadar iyisiniz ki ekibinize destek olabilirsiniz.

Güçlendirin, yetkilendirin!

Bu dönem inisiyatif alabilmek ve verebilmek için bulunman dönemler. Çalışanlarınızı güçlendirin, daha çok yetki verin. “Enselerinde boza pişirmeden”onları takip edin. Görüşlerini öğrenin, kararları verebilmek için nelere ihtiyaçları olduğunu sorun. Onları doğru kaynaklarla destekleyin. Micro-management yapmayın, aşırı detaycı ve müdaheleci olmayın.Bunlara rağmen yeterli performansı alamadığınızı düşünürseniz birebir görüşmeler ile sorunun kaynağına inin, çözümler geliştirin.

Şeffaf olun, güvenin!

Tüm büyük organizasyonlar paylaşımlarını güven ve iyi niyet üzerine oluştururlar. Çünkü bu duyguları, empatiyi, karşılıklı anlayışı ve bağlılığı besler, yükseltir. Ortak projelerde yer aldığınız ekip üyelerinizle birbirinizi göremeseniz de güvenin. Şeffaf bir iletişim kurun.

No Panic, Yes Liderlik!

Şu sıralar ortalık bilgi kirliliğinden geçilmiyor, çok yüksek bir derecede korku psikolojisi hakim, herkes her an panik haline geçebilir, yanlış kararlar alabilir. İşte tam bu noktada liderlere çok büyük roller düşüyor. Panik gibi liderliğin soğukkanlı yüzü de bulaşıcıdır. Rahatlatın, güven verin, sık sık iletişim kurun. Sabah görüşmelerini, akşam kapanışlarını, gün içindeki kısa telefonları ihmal etmeyin. Panik ve kaygı ortamını yok edecek sözler söyleyin.

İletişim planı her şeydir!

Bugünlerde yalnızlık duygusunun önüne geçmek çok önemli. Ekip olarak bir araya gelinecek, işlerin üzerinden geçilecek zamanların net olmasına özen gösterin. Kapsayıcı olun, hiç kimse kendisini dışlanmış hissetmesin. Yargılamaktan kaçının. Sözlü olmayan iletişimin sınırlarını çizin. Yazı dili bazen yanlış anlaşılmalara yol açabilir. Bu sebeple önemli görüşmelerin hangi methodlarla yapılacağı önceden belli olsun. Bilgi siloları tuzağına düşmeyin, bilgiyi saklamayın, paylaşın. Her gün hangi saatlerde toplantılar yapacağınız, hangi konuları yazışacağınız, hangi konuları video ile görüşeceğiniz önceden belli olsun, bilgi akışını hızlandırın.”

the 4C1H team

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

sex video big juicy tits teen gives head and gets boned by her stepbro.
mallu tied and forced in a movie. motphim.cc
flogging fuck that throat.desi videos