Farklı Saat Dilimlerindeki Uzaktan Çalışanlar Nasıl Yönetilir?

117

Esnek zaman çizelgeleri ve saat dilimleri uzaktan çalışan ekiplerin etkili bir şekilde iş birliği yapmalarını zorlaştırabilir.

Sağlıklı bir iş akışı, her profesyonel ekip için önemli bir başarı unsurudur. Ancak, bir proje yöneticisinin sanal bir ortamda tutarlı bir akış düzenlemesi gerektiğinde sorunlar ortaya çıkmaya başlar.

Uzaktan çalışmanın ağırlıkta olduğu iş modeline olan bu modern geçiş, ortak noktada kalmaya çabalayan ekipler üzerinde yepyeni bir baskı yarattı. Esnek zaman çizelgeleri ve farklı saat dilimleri, birlikte iş birliği yapmak bir yana dursun, aynı anda mesaide olmayı bile zorlaştırabilir.

İşte size, bu artan acıların üstesinden gelmenin ve ekibinizin iş akışını uyumlu hale getirmenin basit ama etkili yolları için birkaç öneri:

Açıkça belli olan ajandalar ve gündemler oluşturun

Toplantı gündemleri, profesyonel bir buluşma için formalite gereği yapılan bir adım değillerdir. İyi yapıldığı zaman, bir toplantının üretkenliğinde devrim yaratabilecek bir sanat formlarıdır. Gündemler amaçlar sağlar, beklentileri belirler, bireyleri güçlendirir ve odaklanmayı geliştirirler.

İyi bir toplantı gündemi, ele alınan konuların yanı sıra eylem ögelerini, konuşma noktalarını ve diğer faaliyetleri de içermelidir. Bunlar, verilen her görev ve net bir şekilde belirtilen toplantı hedefleriyle özetlendirilmelidir.

Toplantı organizatörü gündemin sahibidir, fakat toplantıdan önce gündemi tüm ekibe vermek kesinlikle çok kritiktir. Bunu yaparak, ekibiniz ile birlikte bir süreliğine bir araya geldiğinizde herkesin hazırlıklı ve bilgilendirilmiş olmasını sağlarsınız.

Asenkron toplantıları benimseyin

Bir toplantı düşündüğünüz zaman, aklınıza aynı alanda konferans masalarının etrafında toplanmış iyi giyimli çalışanların görüntüleri gelir. Bu düşünceyi çöpe atmanın zamanı geldi.

Bunun yerine, asenkron bir toplantı yaklaşımını kullanmayı deneyin. Bu, iletişimin gerçek zamanlı olarak gerçekleşmeyen ve anında yanıt gerektirmeyen bir toplantı türüdür. Toplantının önceden kaydedilmiş bir videosu gönderilerek toplantılar, programları aynı sıraya koymaya gerek kalmadan gerçekleştirilebilir.

Asenkron bir toplantı, mailleşmek veya gerçek zamanlı katılım gerektirmeyen başka bir mesajlaşma uygulaması aracılığıyla iletişim kurmak kadar basit olabilir. Ancak bu kesinlikle, konuşmanın başıboş kalmasına ve kontrolden çıkmasına izin vereceğiniz anlamına gelmiyor.

Gerçek bir asenkron toplantı yapmak için bir düzen ve plan hissi sağlamalısınız. Toplantı organizatörleri sınırlı sayıda katılımcı seçmeli ve net bir amacı olan bir gündem oluşturmalıdır. Toplantı “gerçekleşirken”, aynı zamanda net son teslim tarihleri belirlemeli, yanıtları hatırlatmaları ve genel olarak etkinliğin ilerlemesini denetlemelidirler.

Merkezi, bulut tabanlı bir iş akışı kurun

Özellikle çevrimiçi bir formatta, toplantıların verimsizliklerine saldırmak çok kolaydır. Ancak gerçek şu ki, toplantılar bir ekip için birer yapı ve ilerleme ivmesi sunarlar.

Birden çok saat dilimli bir iş gücüyle bu ilerlemeyi sürdürmenin en iyi yollarından biri, ekibinizin etkinlikleri için merkezi ve bulut tabanlı bir iş akışı alanı oluşturmaktır. Bu, yalnızca Google Drive veya Dropbox gibi bulut tabanlı veri depolama çözümüne bir atıf değildir. Bu, tam gelişmiş bir iş akışı uygulaması gerektirebilir.

İyi bir iş akışı uygulaması, yalnızca kritik ekip bilgilerine genelgeçer erişim sağlamaz. Diğer bir yandan, son teslim tarihlerini belirlemek ve sorumluluklar vermek gibi şeyler ile faaliyetleri boyunca ekibinize rehberlik etmeye yardımcı olur. Ayrıca ekibinizin çeşitli üçüncü parti uygulamalarından paylaşılan belgeleri yükleyebileceği merkezi, organize bir alan sağlar.

Uzaktan çalışma dünyası avantaj bolluğuna sahiptir. Ancak bu, birçok şirketin iş akışının yoluna taş koyduğu gerçeğini değiştirmiyor.

İyi haber şu ki, sorunu iyileştirebilecek alternatifler bulunuyor. Net gündemler, asenkron toplantılar ve iş akışı uygulamaları gibi şeyleri benimsemeye istekliyseniz, düzenli toplantılara duyulan ihtiyacın büyük bir kısmını ortadan kaldırabilir — ve bu süreçte verimliliğinizden bir gram bile kaybetmezsiniz.

Yazan: Joel Comm
Çeviren: Maria Sharipova
Kaynak

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

sex video big juicy tits teen gives head and gets boned by her stepbro.
mallu tied and forced in a movie. motphim.cc
flogging fuck that throat.desi videos