En İyi Uzaktan Çalışma Danışmanı Nasıl Bulunur?

349

Uzaktan çalışma oyununuzu geliştirmek, tek başına yapması kolay bir iş değildir. Bu nedenle, size zaman kazandırması ve işi doğru bir şekilde yapması için her zaman bir uzaktan çalışma danışmanı öneriyoruz. Çevrimiçi kaynaklardan öğrenilebilecek ve kendi kendine öğretilebilecek çok şey olsa da, hayattaki birçok şey gibi, bir eğitmen ve biraz deneyimle çok daha ileri gidebilirsiniz.

Öyle görünüyor ki, bir eğitmen çok yakın gelecekte çoğu şirketin ihtiyaç duyduğu şey olacak. McKinsey, pandemiden sonra ofis dışında tamamlanan işlerde %36’lık bir artış olacağını öne sürdü, bu da şu anda değişikliği yönetecek bir danışman bulma mücadelesinin başladığı anlamına geliyor.

Çoğu şirketin danışman bulup işe almaya sıcak baktığından emin olsak da, uzaktan çalışma danışmanı fikri nispeten daha yeni. Şu anda, şirketlerin bir sonraki adımı atmalarına ve uzaktan çalışmanın öncelikli olduğu sisteme doğru daha fazla ilerlemelerine yardımcı olmak için uzaktan çalışma danışmanları büyük bir mücadele veriyor. Bu talebin çoğu, geçen yıl yaşadığımız evde çalışma mini devriminden kaynaklanıyor.

Doğru uzaktan çalışma danışmanını bulmak isteyen herkese yardımcı olmak için, aramanız gereken önemli şeylerin bir kılavuzunu oluşturmaya karar verdik. Uzaktan çalışma alanı diğerlerinden farklı ve biz burada işleri biraz farklı yapmaktan hoşlanıyoruz.

Uzaktan çalışma becerilerinizi geliştirmek ve ofis dışında nasıl çalışacağınızı öğrenmek, gerçekten uzaktan çalışmanın ilk kurulumuna geçişle ilgili büyük kararlar vermekten farklı bir stratejidir. Hepimiz bizi evde daha üretken yapacak teknikler hakkında daha fazla şey öğrenebilirken, pratik deneyim olmadan gerçek uzaktan çalışma değişimini hepimiz yönetip uygulayamayız. Bu nedenle artık uzaktan çalışma danışmanlarına çok büyük ihtiyacımız var.

İyi bir uzaktan çalışma danışmanı nasıl olur?

Bir uzaktan çalışma danışmanının, uzaktan çalışmanın ilk değişimini başarılı bir şekilde yönetebilmesi için iyi olması gerektiğine inandığımız beş temel alan vardır. Bu konu alışılmış, geleneksel danışmanlık alanı içinde olmadığından, bir pazarlama veya iş stratejisi danışmanının kriterlerinden gerçekten daha farklı şeyler arıyoruz.

Geleneksel danışmanlar, iş yerinde uzaktan çalışma koşullarının kitlesel olarak benimsenmesi fikrine yıllarca genellikle karşı çıktılar. Artık denge, ofis dışında daha fazla zaman isteyen hem işverenlere hem de çalışanlara doğru kaydığına göre, bu akışa ayak uyduran danışmanlar yerine gerçekten uzaktan çalışmayı savunanları aramak daha mantıklı hale geliyor.

Doğrudan Deneyim

Muhtemelen başarılı bir uzaktan danışmanın en önemli özelliği, hep uzaktan çalışan şirketlerde çalışma konusundaki doğrudan deneyimleridir. Bu, yalnızca kendi görevleri için değil, aynı zamanda uzaktan İK, toplantılar ve diğer tüm operasyon şekillerini ele alma ve yönetme konusunda da uzaktan çalışmış olduklarını gösterir. Bu, uzaktan çalışan biri ile uzaktan yönetim deneyimine sahip biri arasındaki temel farktır. Bu fark, tavsiyemizin geri kalanında çok fazla ortaya çıkacaktır, çünkü bunun gerçekten iyi bir uzaktan çalışan danışmanı tutmanın püf noktası olduğuna inanıyoruz. Hep uzaktan çalışan şirketler, yani öncelikli veya tamamen uzaktan çalışan şirketler, bir danışmandan derin bilgi almak istediğinizde en kapsamlı deneyimi sağlar.

Kıdem

Doğrudan deneyimden sonra, ipucu listemizde büyük önem verdiğimiz bir sonraki kriter kıdemliliktir. Aldığı ücreti hak eden herhangi bir remote danışman, önceki ve mevcut uzaktan çalışma kıdem düzeylerine göre değerlendirilebilir. Çoğumuz evden çalışmış veya küçük ekipleri uzaktan yönetmiş olsak da bu deneyim maalesef üst düzey bir noktada tüm şirkette uzaktan çalışma değişimini uygulamak için yeterli değil.

Aramanızda yalnızca üst düzey yönetici, direktör, başkan yardımcısı, C-level veya ortaklık deneyimi olanlara bakmanızı öneririz. Bu, sunulabilecek hizmetlerin kalitesinden emin olmanıza yardımcı olmak içindir. Uzaktan çalışma değişimi söz konusu olduğunda, yalnızca bu değişiklikleri başarılı bir şekilde yönetenler yüksek kaliteli tavsiye ve deneyim sağlayabilir. Şirketinizde iyi bir başlangıç yapmak için tek bir şansınız var, bu yüzden bunu iyi değerlendirmek isteriz.

Danışmanlık Deneyimi

Danışmanlar söz konusu olduğunda normalde göz önünde bulundurulması gereken üçüncü alan ise doğrudan danışmanlık deneyimi seviyesidir. Bilgiyi yaymak ve stratejiler geliştirmek de önemsenmesi gereken becerilerdir. Yine de uzaktan çalışma deneyimi ve kıdemle karşılaştırıldığında bu, o kadar da önemli değildir. Gerçek uygulama deneyimleri nedeniyle hala uzaktan çalışan insanlara daha çok değer verebilirsiniz.

Örneğin, güvenilir bir remote şirketten bir Uzaktan Çalışma Lideri, danışmanlık deneyimi olmadan bile, değişimi yönetme konusunda harika bir iş çıkarabilir. Muhtemelen, uzun yıllar remote bir şirkette çalışmamış olan bir uzaktan çalışma danışmanından çok daha iyi bir iş çıkaracaktır.

Uzaktan çalışma dünyasında kullanılan teknoloji ve teknikler hayal edebileceğinizden çok daha hızlı değişiyor. Onları takip edebilmek, yalnızca bir başkasınınkiyle değil, doğrudan kendi ekiplerinizle ve şirketinizle çalışmakla edinilen düzenli etkileşim ve deneyim gerektirir.

Tüm Alanları Bilmek

Başarı için en iyi adımınız, yukarıda verilen tüm noktaları birleştiren bir uzaktan çalışma danışmanına sahip olmaktır. Ama birini hemen bulamazsanız, moralinizi bozmayın. Bu şekilde çalışmanın ana akımda nispeten yeni olduğunu göz önünde bulundurursak, henüz danışmanlık deneyimlerini geliştirme şansı bulan pek fazla insan yok. Zamanla, uzaktan danışmanlar için daha büyük bir çalışma alanı gelişecektir. Bununla birlikte, şimdilik, en önemli şeyin, üst düzey bir pozisyonda uzaktan çalıştığı sağlam bir geçmişe sahip biriyle çalışmak olduğunu gerçekten vurguluyoruz.

Güvenilirlik

İş için doğru görünen ve kriterlerinizi karşılayan uygun bir aday bulduğunuzda, kimlik bilgilerini ve önceki çalışmalarını kontrol etmek her zaman iyi bir fikirdir. Dünyanın dört bir yanından bir dizi farklı danışmanı kolayca bulabilmemiz harika olsa da, sunulan çalışmanın onları gerçekten temsil ettiğinden emin olmalıyız.

Yapabileceğiniz en iyi şey, belki bir veya iki çalışmayla birlikte takip edebileceğiniz ve kendi kendinize kontrol edebileceğiniz referansları sormaktır. Deneyimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için önceki müşterilerle de iletişime geçmeyi de isteyebilirsiniz. Bir uzaktan çalışma danışmanıyla çalışmak maliyetli olabileceğinden, burada aşırı tedbirli olmanın zararı olmaz.

Uzaktan çalışma danışmanını nereden bulunabilirim?

Bir uzaktan çalışma danışmanının sahip olması gereken temel nitelikleri öğrendikten sonra danışmanı nerede arayacağınızı bilmeniz gerekir. Bu, internetin de gücü ile oldukça kolay bir iş. Uzaktan çalışma halihazırda dünyanın dört bir yanındaki insanları birbirine bağlar, bu nedenle topluluktan biriyle iletişim kurmak oldukça basittir.

LinkedIn

Neyse ki artık yeni iş bağlantıları kurmanın ve onlara ulaşmanın LinkedIn’de oturum açmak kadar kolay olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Özellikle yaşadığınız sorunlara odaklanabilecek insanlar bulmak için bu harika bir kaynaktır. Elbette doğrudan uzaktan çalışma danışmanları arayabilirsiniz, ancak önceden belirlediğimiz kriterleri karşılayan biri sizin ihtiyaçlarınız için uygun olur.

Premium olmak için ödeme yapmadığınız sürece, kaç profil arayabileceğiniz konusunda bir sınır vardır. Bunu aşmak için, uzaktan çalışma veya faaliyet gösterdiğiniz iş alanıyla ilgili gruplara ve topluluklara katılmanızı öneririz. Burada sorularınızı gönderebilir ve yardım ve iletişim için öneriler isteyebilirsiniz. Tam olarak kimi aramanız gerektiğini bulana kadar, bu, diğer insanların ağlarından yararlanmak için harika bir seçenektir.

Google

Biraz klişe olsa da, Google’da arama seçeneği her zaman vardır. İyi kullanıldığında, Google’ın oldukça güçlü bir araç olduğunu sık sık göz ardı ediyoruz. Uzaktan çalışma ihtiyaçlarınızı araştırarak ve uzaktan çalışma topluluğundan makaleler, haberler ve yorumlar arayarak bulunabilecek çok sayıda fırsat var.

Uzaktan çalışma, dijital tarafı kapsar ve çevrimiçi ortamdaki varlığı iyidir. Başarılı uzaktan çalışma liderleri neredeyse her zaman makale, röportaj ve diğer içeriklerle çevrimiçi varlığa sahiptir. Bir ofiste çalışmadığınızda, ağınızın uzaktan çalışıyor olması ve dijital yollarla erişilmesi gerekir. Bu nedenle bu gerçekten yararlanın!

Ne aradığınız konusunda oldukça iyi bir fikriniz ve bir bütçeniz varsa, çok sayıda bireysel teklif göndermek biraz zor olabilir. LinkedIn veya Google muhtemelen bu konudaki en iyi seçenekler değil. Bu durumda Expertera ve Upwork gibi platformlar, hızlı bir şekilde uzaktan çalışma danışmanlığı arayan herkes için harika olabilir.

Expertera

Her türden serbest çalışanın bulunduğu bir pazar yeri, fazlasıyla çeşitlilik sunuyor olsa da özelleştirilmiş bir hedef için pek uygun olmayabiliyor. Uzmanlık segmentine bir arama için, şirketlere esnek ve yeni iş gücü çözümlerini sağlayan Expertera’yı düşünebilirsiniz.

Expertera, müşterilerini projelerinde kendilerine danışmanlık sağlayacak uzmanlarla bir araya getiriyor. Uzmanların yanı sıra keynote, webinar, crash course, workshop ve end-to-end dönüşüm de içeren danışmanlık hizmetleri sağlayarak şirketin baştan uca tüm çalışanlarının dijital dönüşüme dahil olmasını sağlıyor.

Upwork

Şu şekilde çalışır: müşteriler aradıkları şeyle alakalı bir özet ve bir bütçe yükler. Danışmanlar ve serbest çalışanlar daha sonra özel olarak davet edilebilir. Proje, herkesin bakabileceği halka açık pazara da açılabilir. Şartlar kabul edildiğinde, Upwork iş tamamlanana ve tüm taraflar mutlu olana kadar parayı elinde tutar.

Buradaki sistem, ihtiyaç duyduğunuz her türlü danışmanlığı hızlı bir şekilde ve bir sözleşme, şartlar, son tarihler ve ödeme ile birlikte alabilmek için mükemmel olarak oluşturulmuştur. Ama bir sınırlama var. Upwork, yalnızca uzaktan danışmanlar değil, her türden serbest çalışanların kullandığı bir platformdur. Her danışmanın kalitesi de her zaman garanti edilemez. Ancak bunu LinkedIn hedefli aramalar ve bazı basit Google sonuçları ile karıştırdığınızda, sizin için işe yarayan bir çözüm bulabilirsiniz.

Uzaktan çalışma danışmanı hangi uzmanlık alanlarına sahip olmalı?

Tüm şirketiniz için genelleştirilmiş bir uzaktan danışmanlık aramıyorsanız, odaklanmak isteyeceğiniz belirli temel konular olacaktır. Tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu düşünürken, bir uzaktan çalışma danışmanının sahip olabileceği farklı uzmanlık alanları hakkında daha iyi bir fikir edinmek için aşağıdaki tabloya bir göz atın.

Uzmanlık Alanı Alt Başlıklar
Uzaktan Çalışma HazırlığıUzaktan çalışma stratejisi, mevcut durum ve öğrenmeler, beklentiler ve gerçeklik
Kültür & DeğerlerOrganizasyon kültürü, eşler arası ilişkiler
Memnuniyet & Refahİş tatmini, sosyo-duygusal refah
İş organizasyonuİş yeri esnekliği & ergonomi, üretkenlik ve verimlilik ölçümleri
İletişimDoğrudan iletişim, buluşma alışkanlıkları, şirket bilgi akışı
LiderlikLiderliğin rolü, ekip beklentileri, mücadeleler ve korkular
Bilgi & Kişisel GelişimBilgi yönetimi, öğrenme ve geliştirme ihtiyaçları
İK Politikalarıİşe alma, ilk katılım, kariyer geliştirme

Örneğin, uzaktan çalışanları işe alma ve ekip beklentilerini yönetme konusunda zorluk yaşıyorsanız, İK politikaları & iletişimi konusunda uzmanlaşmış bir uzaktan çalışma danışmanıyla iletişime geçin.

Sahip olabileceğiniz motivasyonları ve yardımcı olması için bir danışmandan tam olarak nasıl yararlanabileceğinizi keşfetmek için her konuyu daha ayrıntılı olarak inceleyelim.

Uzaktan Çalışma Hazırlığı

Motivasyon

Keşfedilecek tüm alanlar arasında, açık ara en genel olanı budur ve büyük olasılıkla şirketler tarafından uzaktan çalışma macerasının ilk kurulumu sırasında kullanılacaktır. Şirketinizdeki kişiler uzaktan çalışma deneyimine sahip olsa da muhtemelen şirketinizi remote’a hazır hale getirmeye dair daha tepeden tırnağa bakan birine sahip olmayacaksınız.

Uygulama

Uzaktan çalışma hazırlığı sorunlarının çözülmesine yardımcı olmak için, şirketinizi geniş bir bakış açısıyla görmek için bir uzaktan çalışma danışmanıyla çalışmayacaksınız. Bu, gelecekte uzaktan çalışma stratejileri uygulamak zorunda kalacak şirketteki kilit kişilerle görüşmeleri içerebilir.

Ayrıca, uzaktan çalışma el kitabınızı gözden geçirmeye veya danışmandan kendi fikirlerini içeren yeni bir el kitabını hazırlamasını / oluşturmasını sağlamaya değer. Buldukları şeyler ve yeni stratejiler üzerine atölye çalışmaları da son derece faydalıdır ve sözleşme koşullarına dahil edilmelidir.

Kültür & Değerler

Motivasyon

Kültür, çoğu zaman uzaktan çalışma kurulumunuza uyarlamanın en zor ince ayarıdır. İster uzaktan çalışmaya olarak yeni başlıyor olun, ister yıllardır çığır açıyor olun, güçlü bir kültür oluşturmak gerçekten çok zordur.

Belki de şu anki uzaktan çalışma alışkanlıklarınız başarısız oluyor ve çalışanlar birbirleriyle uzaktan iyi etkileşim kurmuyor. İlk dönüşümünüz sırasında herhangi bir kültürel stratejiyi uygulamadığınız için sıfırdan bile başlayabilirsiniz.

Uygulama

Kültür, uzaktan çalışma dünyasındaki ortak değerlerden ve alışkanlıklardan oluşur. Hem çalışanların hem de yönetimin yardımıyla şirketteki temel uzaktan çalışma değerlerinizi oluşturmanıza yardımcı olması için bir danışmanla iletişime geçin. Bunu yaptıktan sonra, alışkanlıklar geliştirebilir veya mevcut alışkanlıklarınızı gözden geçirebilirsiniz, böylece herkes için önemli olan şeyleri alışkanlıklara yansıtmış olursunuz.

Memnuniyet & Refah

Motivasyon

Fiziksel olarak aynı ofiste olmadığınızda, çalışanlarınızın memnuniyetini ve refahını en üst düzeyde tutmak çok daha zordur. Bazen insanların radardan kaçması kolaydır, ki bu evden çalışırken çok daha tehlikeli olabilir. İş ve ev arasındaki çizgi bulanıklaşabilir ve fazladan mesai çok yaygındır. Bunlar, uzun süredir uzaktan çalışan şirketleri ve aynı şekilde yenileri etkileyen sorunlardır.

Uygulama

Çalışan memnuniyeti ve refahını düzenli olarak değerlendirmenize yardımcı olacak geri bildirim sistemlerinin kurulmasına yardımcı olması için bir uzaktan çalışma danışmanı alınabilir. Zihinsel ve fiziksel refaha yardımcı olmak için yeni çalışanlara fayda programları başlatılabilir. Danışmanınız, olumsuz bir iş-yaşam dengesini teşvik edip etmediklerini görmek için uzaktan çalışma süreçlerinizi de analiz edebilir.

Çalışma Organizasyonu

Motivasyon

Uzaktan çalışmaya yeni başlayan bir şirket için çalışan esnekliğini ve çalışma koşullarını düzenlemek zordur. Birçok şirket politikasını zaman içinde geliştirir ancak bu da çalışanların tam potansiyellerini gösteremeyeceği anlamına gelir. Üretkenlik ve etkinlik için ofiste yapılan ölçüm metotları da uzaktan çalışmada işlemeyecektir.

Uygulama

Bir uzaktan çalışma danışmanı bu noktada farklı şirketlerdeki deneyimi kullanarak size en uygun politikaları belirleyebilir. Her metot, her şirkete uygun değildir dolayısıyla özel bir strateji geliştirilmesi gerekecektir. Ayrıca üretkenliğin takibi için de yeni araçlar önerecektir.

İletişim

Motivasyon

Şirketinizin, uzaktan çalışan bir şirket için inanılmaz derecede önemli olan dokümantasyon süreçleriyle ilgili sorunları olabilir. Toplantılar ve yapılan işler doğru bir şekilde belgelenmezse, olanların yeniden açıklanması için çok fazla zaman harcanabilir. Tüm dünyada, farklı saat dilimlerinde çalışan çalışanların da bazı kurallara göre birlikte etkili bir şekilde iletişim kurması gerekir.

Uygulama

Bir uzaktan çalışma danışmanı, uzaktan çalışırken en iyi şekilde işleyecek iletişim ve belgeler için farklı kurallar oluşturabilir. Eşzamanlı ve farklı zamanlı iletişimin hangisinin kullanılacağına dair net kurallar oluşturabilir ve iletişimi kolaylaştırmak için araçlar önerebilirler.

Liderlik

Motivasyon

Şirketinize katılan her yönetici veya ekip lideri, daha önce bir departmanı veya ekibi uzaktan yönetme deneyimine sahip olmayacaktır. Beklentileri, remote bir şirketin nasıl çalışması gerektiğine dair doğru olmayabilir. İnsanlar kendi bilgilerini ve belki de bazı uzaktan çalışma deneyimleri getirdiğinde herkes hemfikir olmayacaktır.

Uygulama

Uzaktan çalışma danışmanından yardım alırken atölye çalışmaları ve doğrudan mentorluk en iyi çözüm olacaktır. Zayıflıkların şu anda nerede olduğunu görmek için danışmanın mevcut durumu değerlendirmesini sağlamak da faydalı olacaktır. Ekip liderleri için kurallar, gelecekteki yeni liderlik pozisyonlarını da düşünerek oluşturulabilir.

Bilgi & Kişisel Gelişim

Motivasyon

Uzaktan çalışma söz konusu olduğunda en iyi uygulamalar sürekli olarak değişir ve güncellenir, bu nedenle bunlara uymak tüm çalışanlar için bir öncelik olmalıdır. Zaten güncellenmesi gereken bir Eğitim & Gelişim programınız olabilir veya tamamen yeniden oluşturmaya ihtiyacınız olabilir.

Uygulama

Danışmanınız, tüm çalışanlara sunulabilecek kaynakların ve programların doğru yönünü size gösterebilmelidir. Bu bilgilerle, çalışanların ellerindeki şeyleri nasıl kullanmaları gerektiğine dair beklentiler ile öğrenme ve gelişme üzerine bir politika geliştirebilirler. Yine bu Eğitim & Gelişim programının bir parçası olarak, danışman atölye çalışmaları da verebilir.

İK Politikaları

Motivasyon

Bir ofis ortamından taşınıyorsanız, uzaktan çalışırken işe alma ve işe alıştırma şekliniz büyük ölçüde farklıdır. Bu, doğru adayları bulmayı ve onları elde tutabilmeyi de içerir. Küresel anlamda işe alım söz konusu olduğunda düşünülmesi gereken çok şey var, ki bu artık ofisinizde çalışanlara ihtiyacınız olmadığında gayet mümkün.

Uygulama

Uzaktan çalışma danışmanınız size yeni işe alımlar bulmak ve işe alım sürecinizi yeniden tasarlamak için en iyi yeri göstermeye yardımcı olabilir. Ayrıca, farklı ülkelerde işe alım konusunda deneyime sahip olabilirler ve her şeyin standartların üzerinde ve yasal olduğundan emin olmak için atmanız gereken adımları bilirler.

Uzaktan çalışma danışmanı ile nasıl çalışırım?

Şirketiniz uzaktan çalışmayı henüz yeni benimsemeye başladığında bir danışmanla çalışmak, ihtiyaçlarınızı tam olarak belirlemenizi zorlaştırabilir. Bu nedenle birçok uzaktan çalışma danışmanı, hizmetlerini bir paketin parçası olarak verimli bir şekilde sunar. Bu, onları işe almanızı ve işletmenizi uzaktan çalışmaya elverişli hale getirmeye hemen başlamanızı oldukça kolaylaştırır.

Paket kişiye özel olmadığından ve daha önce başkaları tarafından kullanıldığından, genellikle sunulan işin kalitesinden daha emin olabilirsiniz. Sonuçta tekrar tekrar aynı şeyi hazırlamalarına gerek yok. Bazen tek bir alanda yardıma ihtiyaç duymadığınızı, ancak işin tüm yönlerinde gerçek bir yol gösterici ele ihtiyaç duyduğunuzu göreceksiniz.

İhtiyaçlarınızı Değerlendirmek

Uzaktan çalışma söz konusu olduğunda bir şirketin içinde bulunduğu durumlar birbirinden farklı olabilir. Şirketlerinden yalnızca bazılarını veya belirli ekipleri ofisten remote’a taşımak isteyenler için her şeye uyan tek bir çözüm bulmak kolay değildir. Bu durumda, hedeflenen bu alanları doğrudan ele almak için daha özel bir şeye ihtiyaç vardır.

Bu şekilde, ihtiyaçlarınızın ayrıntılı bir değerlendirmesi ile herhangi bir uzaktan çalışma danışmanıyla görüşmenizi tavsiye ederiz. Elbette, bir bütçe, teslim tarihi ve ihtiyaç duyulan herhangi bir özel becerinin yanı sıra, teslimlerle ilgili kısa bir açıklama çok önemlidir. Büyük bir paket anlaşması sunan bir danışman yerine, kendi alanınızda uzmanlaşmış bir danışman bulabileceğiniz için bunun daha iyi işlediğini görürsünüz.

İş İçin Doğru Kişiyi Bulmak

Buradaki her iki yaklaşım da farklı durumlar için uygundur. Bu nedenle ister bireysel bir hizmet ister tam bir uzaktan çalışma modeli arıyor olun, Remote-how pazar yerinde sunulanlara bir göz atmaya değer. Tam bir dönüşüm istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey önceden incelenmiş danışmanların sunduğu paketlere göz atmaktır. Projenizde hangi uzmanlık alanlarını aradığınızı zaten biliyorsanız kendi özel paketinizi bile oluşturabilirsiniz.

Geçen yıl uzaktan çalışmanın yaptığı atılımlardan ve sınırından inanılmaz derecede mutluyuz. Görünüşe göre, işte esnekliğin en sadık reddedicileri bile fikirlerini değiştirmeye başladı. Ancak yeni koşullarla birlikte yeni sorunlar da ortaya çıkıyor ve uzaktan danışman bulmak bunlardan sadece biri.

Yazan: Marek Grygier
Çeviren: Asya Hanoğlu
Kaynak

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.