Business Reporter: İşin Geleceği Esneklikte

2.111
Londra, 31 Ocak 2019 /PRNewswire/ — LinkedIn Küresel Yetenek Trendleri raporuna göre, LinkedIn’de esnek çalışma saatleri sunan global iş ilanı sayısı son üç yüzde 78 oranında arttı.

 

LinkedIn’de yapılan bir araştırma, Birleşik Krallık’ta yetenek uzmanlarının yüzde 64’ü şirketlerinin çalışanlara esnek çalışma saatleri sağladığını, yüzde 28’inin yalnızca özel koşullarda esnek çalışma saatlerine izin verdiğini ve yüzde 8’inin esnek çalışma saatlerine izin vermediğini ortaya koydu.
Rapora göre, önemli dijital beceriler alanındaki arzın eksikliği, şirketleri çalışma kültürlerini tekrar düzenlemeye ve yeni nesil yetenekler için tam zamanlı çalışmayı daha kolay uygulanabilir hale getirmeye zorluyor.

 

Şirketlerin esnek çalışma saatlerine yönelik tutumlarını değiştirmesinin temel nedeni, işe alınacak kişilerin bunu talep etmeleridir. LinkedIn verilerine göre 2017 ve 2017 yılları arasında esnek çalışma saatleri faktörü, yeni işe girecek kişiler için 13. en önemli faktör olmaktan çıkarak en önemli ilk 6 faktör arasına girdi.

 

Esnek çalışma saatlerine verilen değer, yalnızca şirketlerin talep gören adaylar için rekabet etmelerine yardımcı olmakla kalmıyor. Aynı zamanda bir pozisyon için uygun olabilecek aday arzını ve çeşitliliği arttırıyor. LinkedIn 2018 Küresel İşe Alım Eğilimleri anketi, esnek çalışma saati uygulamasının ankete katılan şirketlerin yüzde 62’sinin finansal performansı artırdığını gösteriyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.