Bir Coworking Alanı Neden İşinizi İlerletmeye Yardımcı Olabilir?

975

Birçok ülke gibi Avustralya’nın da eklektik coworking ortamı, işletmelere, çalışanlara ve kaynaklara erişim için neredeyse kurum içi bir platform sunar. Birçok alan, kiralayanlara sadece gelişen bir iş topluluğuna katılma şansı sunmakla kalmaz, aynı zamanda iş dünyasıyla önemli bağlantılar kurma becerisini de katar.

Arkadaşlıklar kurmaktan çok, coworking alanları işletmelere, çeşitli sektörlerden insanlarla tanışma imkanı sunar.

Co-working dünyasında, ilişkiler önemli bir yer tutar. Daha da önemlisi, çalışma tarzınıza uyması için esnek bir ortak çalışma alanında ilişkiler bulmak, hem profesyonellerin sahip olduğu ilişki sayısını hem de çalışma alanında kurulan ilişki türlerini oldukça etkiler.

Bunlar, ortak çalışmayla işinizi kurabilmenizde fayda sağlayan birkaç nedeni. Ortak çalışmanın işinizi kurmanıza yardımcı olabileceği diğer nedenlerden bazılarına yakından bakalım.

Farklı Bir Yetenek Havuzuna Maruz Kalma

Birlikte çalışmanın bir işletmenin başarısının çekirdeğini oluşturmasının temel nedenlerinden biri, genel bir birlikte çalışma alanında profesyonellerin çeşitli endüstrilere maruz kalmalarıdır. Alan bir niş veya sektöre özgü bir alan değilse, profesyoneller kendilerini bir dizi sektördeki diğer profesyonellerin yanında veya birlikte çalışırken bulurlar. Temelde, birlikte çalışan profesyoneller, bilgi birikimi ile çevrili olmanın avantajlarından yararlanır.

Bilgiyi izlemek zorunda kalmanın aksine, birçok uzman bu bilgiyi kendileri için erişilebilir kılar. Bu erişilebilirlik, endüstri bilgisi alışverişine, olası işbirliği için bağlantı kurmaya ve şirketlere ipleri elinde tutan şirketlerle tanışmaya dönüşür. Daha da önemlisi bu maruz kalma, ortak çalışma alanı içinde işiniz için nihayetinde büyümeyle sonuçlanan köprüler oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Şehirlere Erişim

Avustralya’nın herhangi bir şehrinde ofis alanı arayanlar, en yüksek kiraların bazılarının Sydney ve Melbourne’de  hakim olduğunu görürler. Geleneksel ofis alanlarına kira ödeme maliyetini başlangıçtaki maliyetleriyle birleştirince, ayak bağı olan bütçeyle faaliyet gösteren bir işletme, kendini işin diğer bölümlerini yönetmek için ekstralar olmadan bulur. Coworking alanı, birkaç maddeyle hem aylık ek yük, hem de ilk başlangıç maliyetlerini büyük ölçüde azaltır.

Birincisi, coworking sadece işletmelerin bir ofisin tamamını kiralamak yerine çalışma alanını kullanmasını gerektirir. Bir coworking topluluğunda bir profesyonel, paylaşımlı bir masa veya sabit masa tutarak, sunulan hazır bir ofis yerine ihtiyacı kadar yer kiralayabilir.

Daha sonra, işletmeler ilk başlangıç maliyetlerini azaltır. Çünkü ortak çalışma alanlarının çoğu, depozito olarak sadece bir aylık kira talep eder. Nihayetinde, işletmeler genel masrafları büyük ölçüde azaldığı için firmalarını taşıdıkları paylaşımlı ofis aracılığıyla şehir merkezlerine erişirler.

Başarı İçin Platform

Ortak çalışma alanı, firmalara çeşitli endüstrilere ve Avustralya’nın büyük şehirlerindeki ana konumlara erişim olanağı sağladığı için, firmalar esas olarak başarmak için ihtiyaç duydukları şeylerin çoğuna sahip. CBD veya şehirdeki diğer çalışma alanları, iş dünyasında kendi kaynaklarına erişim sağlamanın yanı sıra, işletmelere ve yaya trafiğinin kaynaklarına erişim sağlar. İş çevrelerinde öne çıkmak isteyen butik bir firma sahibi, bunu yapmak için en iyi fırsata sahip olarak çalışır.

Büyüme İçin Çalışma Platformu

Birçok işletme için uygun ofis alanını bulmak biraz zaman alıyor. Bununla birlikte, iyi bir ortak çalışma alanı yeni kurulan işletmelerin bu platformu kullanarak potansiyel ortaklarla tanışma, mentorlarla bağlantı ve yaşam boyu iş ilişkileri kurma olanağı sağlar. Günümüzde coworking, artık genç profesyonellerin sosyalleşmeleri için popüler bir mekan olmanın yanı sıra, aynı zamanda işletmelerin büyümeleri için uygun bir platform haline geldi.

Yazının orijinali için:
http://www.techguide.com.au/news/computers-news/co-working-space-can-help-propel-business-forward/

Çeviri & Edit
Sinem Ayata

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.