2018 İş’in Geleceği Zirve Ajandası

Salon 1

14:00-15:00 Nasıl Dönüşmeli ? Şirketler İçin Uygulamalı AI

15:00-17:00 Tasarım Organizasyonları Nasıl Değiştiriyor ?

Salon 2

14:00-15:00 Geleceğin Şirketleri Nasıl Kuruluyor ?

15:00-16:00 Yalınayak İnovasyon
16:00-17:00 Yıkıcı İnovasyon ve Şirketlerin Yapması Gerekenler
Salon 3

14:00-16:00 Yeni Çağda İK’ya Yönelen Meydan Okumaları İş yerleri, yeni teknolojiler ve geleceğin yetenekleri

Salon 4

14:00-15:00 Dışarıdaki Yetenekleri Yönetmek: On-Demand Yeteneği Hangi Platformlarda Nasıl Buluruz ? Expertera, Bionluk ve Diğerleri

15:00-17:00 Dışarıdaki Yetenekleri Yönetmek  Dijital Göçebeler ve On-Demand Yöneticiler

Salon 5

14:00-15:00 Bilinçli ve Anlamlı Organizasyonlar Yaratmak

15:00-17:00 Human Works Workshop

Çok yakında!

Kulpreet Singh

Uipath EMEA & APAC Genel Müdürü 

Kıdemli Yönetici olan Kulpreet İş Süreç Dışkaynak kullanımı (Business Process Outsourcing – BPO), Dijital ve İş Dönüşümü  aklanında 20 yıldan fazla profesonel deneyime sahiptir.

BPO, Analitik ve Robotik Süreç Otomasyonu sektörlerinde Kıdemli Yönetici olarak sağlam işletmeler kurmak konusundaki engin deneyimi ile Kulpreet, şu anda Uipath’in EMEA ve APAC bölgesi Genel Müdürü (Managing Director) olarak şirketin büyümesine liderlik etmektedir.

Alp Sezginsoy

Expertera CEO & Kurucusu, İşin Geleceği Platformu Kurucusu

Türkiye’nin ilk ve tek on-demand uzmanlık platformu Expertera’nın kurucusu. Kariyerine seyyah olarak başladı, uluslararası borsalarda trader olarak devam etti. Fransa’da master’ını tamamladıktan sonra yıllarca yurtdışında kaldı. Dünyanın ilk offshore araştıma şirketine girerek Hindistan, Romanya, Şili gibi ülkelerde önde gelen yatırım banka ve kurumları için danışman olarak çalıştı, global araştırma merkezleri kurdu. Kaynakların paylaşılarak kullanıldığı on-demand ekonomi ile ilk kez 2011 yılında Deutsche Bank adına AirBnb’yi araştırırken tanıştı. App ve on-demand devriminin bilgi, uzmanlık ve çalışma biçimleri üzerinde yapacağı etkiyi öngörerek 2012 yılında Beşiktaş’taki evinin odasında kuzeniyle birlikte Expertera’yı kurdu.

Yiğit Kulabaş

Ezberbozan CIO, Redesign Kurucu Ortak

Yiğit Kulabaş’ı yakın çevresi yaratıcı, ezber bozan ve renkli bir yönetici olarak tanımlıyor. Kulabaş’ın kariyerinde üç önemli kulvar var: iş dünyası, akademi ve yazarlık.

Pazarlama konusunda İTÜ’den doktorası bulunan Kulabaş, Bilgi Üniversitesi’nde Inovasyon Yönetimi derslerini veriyor. Kulabaş’ın bugüne kadar yayınlanmış iki romanı bulunuyor. İlk romanı Zamanya 2006 yılında, ikinci romanı Saatsiz Ülke 2009 yılında piyasaya çıktı. Aynı zamanda Capital dergisinin köşe yazarlarından olan Kulabaş “Yeni Dünya” ismini verdiği köşesinde dokuz senedir iş dünyası, inovasyon ve trendler üzerine makaleler yazıyor.

Cem Dilmegani

AppliedAI CEO & Kurucu Ortak

Cem son on yılda McKinsey’de danışman olarak ve diğer büyük şirketlerde yönetici olarak Fortune 500 şirketlerin teknolojiyi kullanarak işlerini geliştirmelerini sağladı. Farklı sektörlerde, fonksiyonlarda ve EMEA ve APAC’ta şirketlerle çalışma deneyimi vardır.

Cem appliedAI.com yapay zeka pazar yerinin kurucusudur. appliedAI.com’da 100+ yapay zeka çözümünü sağlayan 3000+ hizmet sağlayıcı bulunmaktadır. Onlarca Fortune 500 şirketi appliedAI.com hizmetlerini kullanarak kendileri için doğru hizmet sağlayıcıları bulmaktadır.

Cem veri, yapay zeka ve iş dünyasındaki verimsizlikleri azaltmaya odaklanmıştır. Yapay zekanın yazılımın her alanına gireceğini ve her şirketin bir yapay zeka şirketi olacağını öngörmektedir.

Columbia Business School’dan MBA, Boğaziçi Üniversitesi’nden bilgisayar mühendisliği lisans derecesine sahiptir.

Adam Fridman

Girişimci, Mabbly ve Prohabits Kurucusu, Yazar

Adam Fridman, deneyimli bir girişimci, StartUp emekçisi ve dijital marka ajansı Mabbly’nin kurucusudur. Markaların kültürün bir yansıması olduğuna ve kültürlerin insanların bir amacı birlikte takip ettiklerinde geçekleştiğine inanır. Çok satan “The Science of Story” kitabının eş-yazarı ve değerleri operasyona dönüştürmeye yarayan bir teknoloji olan ProHabits’in yaratıcısıdır. Adam, kuruluşların insanlarının kişisel ve profesyonel gelişimlerini destekleyerek kurum kültürlerini dönüştürmeleri ve daha bağlı bir kültür yaratmaları için onlara ilham vermektedir.

Engin Çomakçı

Redesign Kurucu Ortak & Gigbi Kurucusu

Uzun yıllar Aselsan, Turkcell gibi kurumsal şirketlerde pazarlama, inovasyon ve yeni ürün geliştirme alanlarında yöneticilik yaptı. 2016 Şubat ayından beri “RE/DESIGN Business” stratejik tasarım ajansının; 2017 Ağustos ayından beri de “gigbi.com” internet girişiminin kurucu ortağı. 

Tasarım disiplinini, iş dünyasında: stratejiden, yeni ürün geliştirmeye, pazarlamadan, iş fikri doğrulamaya kadar bir çok alanda kullanarak inovasyonu daha kalıcı ve tekrarlanabilir kılmaya çalışıyor. 

Tasarım Düşüncesi, Servis Tasarımı, Deneyim Tasarımı, İş Tasarımı, Deney Tasarımı, Sistem Tasarımı, Platform Tasarımı ilgi duyduğu ve uzmanlaştığı alanlar.

Jason Schenker

Ekonomist, Yazar, Konuşmacı, The Futurist Institute Başkanı, Prestige Economics Kurucusu

Jason Schenker ekonomist, yazar, konuşmacı ve dünyanın önde gelen finansal piyasalar fütüristidir. Prestige Economics finansal piyasalar pazar araştırma şirketinin kurucusudur. Schenker aynı zamanda The Futurist Institute’in Başkanıdır.

Ongun Tan

Makers Türkiye Kurucusu

Türkiye’nin ilk ve en büyük maker topluluğu Makers Türkiye’nin kurucusu. Açık inovasyonun topluma inmesi olarak tanımlanan Maker Hareketi ile ilk olarak bir teknoloji firmasında Stratejik Pazarlama ekibindeyken tanıştı. Bu üretim kültürünü Türkiye’ye yaymak için Makers Türkiye’yi, daha sonra da çocuklara üretim ve problem çözme yetkinlikleri kazandırabilmek, hata ve deneyime dayalı öğrenimi hayata geçirebilmek için Maker Çocuk’u kurdu. Çok kısa bir süre içinde yüzlerce çocuğun kodlama, tasarım, üretim ve girişimcilik eğitimleri almasını sağladı. Kurduğu atölye ile (Istanbul MakerLab) Türkiye’nin ilk dışa açık modeli olan maker atölyesini hayata geçirdi. Flyler adındaki seyahat ilham ve planlama motoru ile seyahat sektöründe devrimsel  dönüşümü gerçekleştirme amacında. Aynı zamanda kurumlara inovasyon ve girişimcilik konularında atölye çalışmaları ve danışmanlık yapan Tan, iki farklı TEDx konuşması ile binlerce kişiye ulaştı.Türkiye ve Dünya’da çeşitli teknoloji ve danışmanlık firmalarında 15 yıllık kurumsal deneyimden sonra Ongun Tan, şu anda farklı girişimlerini büyütmek için çalışıyor. Girişimci olarak geçen 2 sene içinde, 2017 Ocak ayında ilk exit’ini Maker Çocuk’un satışı ile yapan Ongun Tan, 2017 Şubat’ta eğitim vizyonunu daha da ileriye götürebilmek için Türkiye’nin ilk teknoloji lisesi Teknoloji ve İnsan Kolejlerinin kurucu ortaklarından oldu. Girişimcilik serüveninin keyfini “Daima kazanırsınız; cebiniz, beş paranız kalmadığı zamanda bile anlatacak onlarca hikaye ve hiçbir kurumda edinemeyeceğiniz deneyimlerle doludur. Ki bu hikayeler de yüksek etki ve paraya her zaman dönüşüyor” cümlesiyle özetliyor.