30’UNUZDAN ÖNCE ÖĞRENİLECEK ACI AMA GERÇEK 20 HAYAT DERSİ

1.828

30’UNUZDAN ÖNCE ÖĞRENİLECEK ACI AMA GERÇEK

20 HAYAT DERSİ

Hayat çoktan başladı.

 

Herkesin 20lerinde öğrenmesi gereken 20 acı ama gerçek hayat dersi nedir?

Zorlayıcı soruların eşsiz sezgileri olan insanlar tarafından cevaplandığı bilgi paylaşım ağı Quora ‘da yayınlandığı üzere.

Yaşam ve üretkenlik korsanı Max Lukominskyi Quora’da yanıtlıyor:

 1. Hayat çoktan başladı.  Perde arası yok. Deneme sürümü de. Her bir düşünceniz önem taşıyor.
 2. Online arkadaşlarınız gerçek dostlarınız değil.  Ne yazık ki gerçek. Çoğu sizi önemsemiyor ve zor zamanlarınızda yanınızda olmayacak. 
 3. Aşık olduysanız kalbinizin kırılmasına hazır olun. Bu gerçekten zor ve can yakıcı.
 4. Öğrencilik yaşamınız mezuniyet balosundan sonra bitmiyor. Bilgi önemlidir. Geride kalmak istemiyorsanız öğrenmeye devam etmelisiniz.
 5. Aile üyeleriniz hayatınızdaki en önemli kişilerdir. Sizi gerçekten önemseyen kişilerdir. Onlara iyi davranın ve kıymetlerini bilin.
 6. Zayıf yönlerinizin bir önemi yok. Bunu kabullenmeyi öğrenin. Gerçekten önemli olan şeyler güçlü yanlarınız. Bunları geliştirin.
 7. Gerçekten değerli şeyler zaman alır. Hayallerinize hemen ulaşmayı beklemeyin. Muhtemelen tahmin ettiğinizden daha uzun sürecek.
 8. Kendinizi geliştirmeniz için gereken tüm fırsatlar konfor alanınızın dışında. Buradan çıkmayı alışkanlık haline getirin. Sınırlarınızı zorlayacak şeyler bulun ve bunları yapın.
 9. Sağlıksız ilişkiler size bir şey katmaz. Zamanınızı artık düzeltemeyeceğiniz şeylerle harcamayın. Bunları geride bırakın ve önünüze bakın.
 10. Hayat adaletsizdir. Hayatınız boyunca adaletsizliklerle karşılaşacağınız birçok durum olacaktır. Hazırlıklı olun!
 11. Şans onun için çabalayanların yüzüne güler. İyi şeyler sadece bunu bekleyenlerin başına gelmez. Sebat etmek ve çok çalışmak şansın anahtarıdır.
 12. Başlamak için mükemmel bir zaman yoktur. Bir şey yapmak istiyorsanız şimdi harekete geçin. Başka zaman yaparım diye beklemeyin. O başka zaman hiç gelmez.
 13. Hiçbir şeyden geri kalmayıp her şeyi aynı anda yapamazsınız. Doğru kararlar almayı ve önemli olanlara bağlı kalmayı öğrenin.
 14. Hayatınızdaki her insan takdiri hak ediyor. Kıymet bilmezlik etmeyin.
 15. Deneyimler ve duygular sizin en önemli yatırımlarınız. Havalı arabalar ve evler gibi başarının geleneksel ölçütleri artık geçerli değil. Duygular, anılar, deneyimler ve bilgi… Artık önemli olan bunlar.
 16. Daha sonra yaparım demek hiç yapmamak demek. Hiçbir şeyi ertelemeyin. Şimdi yaşayın!
 17. Başarı sebat etmek demek. Vazgeçmeyin. Hayallerinize bağlı kalın. Hayallerinizin peşinden gitmek zor olabilir ama bu mücadeleye değer.
 18. Düzenli spor önemli. Sağlığınıza ve vücudunuza dikkat edin. Düzenli spor yapın ve iyi durumda olduğunuzdan emin olun.
 19. Hatalarınız önemli değil. Sadece başarılarınızı odaklanın. Bu yüzden hata yapmaktan korkmayın.
 20. Kimse size yardım etmeyecek. Size yardım edecek kişi yine kendinizsiniz.

 

Kişisel gelişim, üretkenlik ve hayat hakkında özenle seçtiğim düşünceleri paylaştığım Perfect Impulse adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yazan: Max Lukominskyi
Çeviren: İşin Geleceği
Yazının Orijinal Linki için;
http://www.inc.com/quora/20-hard-lessons-you-need-to-learn-before-30.html

İş’in Geleceği’nde yayımlanan, yazar veya çevirmenlerimize ait herhangi bir yazı, çeviri, makale veya haber izin alınmadan basılı olarak ya da internet ortamında kullanılamaz, çoğaltılamaz ve yayınlanamaz. Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanımı halinde muhataplar hakkında hukuki yollara başvurma hakkımız saklıdır.

 

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.