2018 İş’in Geleceği Zirve Ajandası

Speaker
Title
Venue (Capacity)
Slot
Ongun Tan Yalinayak Inovasyon Saloon 1 (14) 14:00 – 15:00
   ——————–   ————————————————–    ——————–   ——————–
Cem Dilmegani Nasıl Dönüşebiliriz – Kurumlar için Uygulamali Yapay Zeka Saloon 2 (14) 14:00 – 15:00
    ——————–    ————————————————–    ——————–   ——————–
Ali Ustundag Future of Storytelling Saloon 3 (20) 14:00 – 15:00
  ——————–    ————————————————–   ——————–   ——————–
Elif Cakmakoglu Building & Winning with Agile Workforce Saloon 4 (50) 14:00 – 15:00
   ——————–    ————————————————–    ——————–   ——————–
Jason Schenker Future Skills of Finance Leaders Saloon 5 (70) 14:00 – 15:00
   ——————–    ————————————————–    ——————–   ——————–
Adam Fridman Prohabits – A Tool For Future HR Leaders through Positive Psychology Saloon 1 (14) 15:00 – 16:00
   ——————–    ————————————————–    ——————–   ——————–
Cem Dilmegani & The Gang (Thomas Ramge incl.) Data based decisionmaking as a FoW skill for leaders Saloon 2 (14) 15:00 – 16:00
   ——————–    ————————————————–    ——————–   ——————–
Omer Nadirler / Fatma Kocaoluk Geleceeği Yönetmek: İK Analitiği (HR Analytics) – SnA Consulting Saloon 3 (20) 15:00 – 16:00
   ——————–    ————————————————–    ——————–   ——————–
Expertera Address Skill Gaps with On-demand Workforce Saloon 4 (50) 15:00 – 16:00
   ——————–    ————————————————–    ——————–   ——————–
Dr. Ecmel Ayral Unlearn Model: The Blue Ocean Era Strategies&Tools for HR & Future Leaders Saloon 5 (70) 15:00 – 16:00
   ——————–    ————————————————–    ——————–   ——————–
Hale Caneroglu İş Hayatında Mutluk Avantajı Saloon 1 (14) 16:00 – 17:00
   ——————–    ————————————————–    ——————–   ——————–
Yeteneklio Future Skills for Leaders Saloon 2 (14) 16:00 – 17:00
   ——————–    ————————————————–    ——————–   ——————–
Engin Comakci Calisan Deneyimi Tasarimi Saloon 3 (20) 16:00 – 17:00
   ——————–    ————————————————–    ——————–   ——————–
HRTech Panel Panel: Increased Efficiency & Employee Engagement through HRTech Saloon 4 (50) 16:00 – 17:00
   ——————–    ————————————————–    ——————–   ——————–
Sevinc Ener HR Organizations of the Future – How to build skilled scaled agile taskforce team methodologies in corporations Saloon 5 (70) 16:00 – 17:00

Kulpreet Singh

Uipath EMEA & APAC Genel Müdürü 

Kıdemli Yönetici olan Kulpreet İş Süreç Dışkaynak kullanımı (Business Process Outsourcing – BPO), Dijital ve İş Dönüşümü  aklanında 20 yıldan fazla profesonel deneyime sahiptir.

BPO, Analitik ve Robotik Süreç Otomasyonu sektörlerinde Kıdemli Yönetici olarak sağlam işletmeler kurmak konusundaki engin deneyimi ile Kulpreet, şu anda Uipath’in EMEA ve APAC bölgesi Genel Müdürü (Managing Director) olarak şirketin büyümesine liderlik etmektedir.

Alp Sezginsoy

Expertera CEO & Kurucusu, İşin Geleceği Platformu Kurucusu

Türkiye’nin ilk ve tek on-demand uzmanlık platformu Expertera’nın kurucusu. Kariyerine seyyah olarak başladı, uluslararası borsalarda trader olarak devam etti. Fransa’da master’ını tamamladıktan sonra yıllarca yurtdışında kaldı. Dünyanın ilk offshore araştıma şirketine girerek Hindistan, Romanya, Şili gibi ülkelerde önde gelen yatırım banka ve kurumları için danışman olarak çalıştı, global araştırma merkezleri kurdu. Kaynakların paylaşılarak kullanıldığı on-demand ekonomi ile ilk kez 2011 yılında Deutsche Bank adına AirBnb’yi araştırırken tanıştı. App ve on-demand devriminin bilgi, uzmanlık ve çalışma biçimleri üzerinde yapacağı etkiyi öngörerek 2012 yılında Beşiktaş’taki evinin odasında kuzeniyle birlikte Expertera’yı kurdu.

Yiğit Kulabaş

Ezberbozan CIO, Redesign Kurucu Ortak

Yiğit Kulabaş’ı yakın çevresi yaratıcı, ezber bozan ve renkli bir yönetici olarak tanımlıyor. Kulabaş’ın kariyerinde üç önemli kulvar var: iş dünyası, akademi ve yazarlık.

Pazarlama konusunda İTÜ’den doktorası bulunan Kulabaş, Bilgi Üniversitesi’nde Inovasyon Yönetimi derslerini veriyor. Kulabaş’ın bugüne kadar yayınlanmış iki romanı bulunuyor. İlk romanı Zamanya 2006 yılında, ikinci romanı Saatsiz Ülke 2009 yılında piyasaya çıktı. Aynı zamanda Capital dergisinin köşe yazarlarından olan Kulabaş “Yeni Dünya” ismini verdiği köşesinde dokuz senedir iş dünyası, inovasyon ve trendler üzerine makaleler yazıyor.

Cem Dilmegani

AppliedAI CEO & Kurucu Ortak

Cem son on yılda McKinsey’de danışman olarak ve diğer büyük şirketlerde yönetici olarak Fortune 500 şirketlerin teknolojiyi kullanarak işlerini geliştirmelerini sağladı. Farklı sektörlerde, fonksiyonlarda ve EMEA ve APAC’ta şirketlerle çalışma deneyimi vardır.

Cem appliedAI.com yapay zeka pazar yerinin kurucusudur. appliedAI.com’da 100+ yapay zeka çözümünü sağlayan 3000+ hizmet sağlayıcı bulunmaktadır. Onlarca Fortune 500 şirketi appliedAI.com hizmetlerini kullanarak kendileri için doğru hizmet sağlayıcıları bulmaktadır.

Cem veri, yapay zeka ve iş dünyasındaki verimsizlikleri azaltmaya odaklanmıştır. Yapay zekanın yazılımın her alanına gireceğini ve her şirketin bir yapay zeka şirketi olacağını öngörmektedir.

Columbia Business School’dan MBA, Boğaziçi Üniversitesi’nden bilgisayar mühendisliği lisans derecesine sahiptir.

Özlem Erol

Purposeful Business & Your Best Life Kurucusu, Yazar

Özlem Erol, Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra IBM’in egitim bölümünde görev alarak iş hayatina basladı. IBM’de Sistem Uzmanlığı, Müşteri İlişkileri yanında değişik projelerde yer aldı. 11 sene sonra ABD’e taşındı. Orada Proje Yöneticiliği, Pazarlama Müdürlüğü, Satış ve Pazarlama Direktörlüğü yaptı. 2003te ilk şirketi YourBestLife’ı kurdu. Profesyonel olarak çalışıp ne yapmak istediğini sorgulayan, işinden ayrılıp bir sonraki adımı daha dikkatli atmak isteyen, hayattaki amacını bulmak isteyen kişilere yardim etmeye ve seminerler vermeye basladı. Bu arada Create a Life You Love kitabını yazdı.

Potansiyeli ve enerjisi çok yüksek olup işte mutsuz olan bir çok insanı tanıdıkça, daha fazla bir etki yaratabilmek icin ikinci şirketi Purposeful Business’i kurdu. Burada verdigi danismanlıkla liderlere daha humanist, insanların daha verimli çalişabildiği ortamları yaratmalarında yardımcı olmaya başladı. Bu konuda Huffington Post’da ve değişik medyalarda yazıları yayınlandı. Özlem Erol dünyanin değişik yerlerinde konuşmalar yapmaya ve 21inci Yüzyılın, geleceğin gerektirdigi liderlik, Şirketlerin Amacı konularında seminerler vermeye devam ediyor. 2015-2016’da Washington DC’de 43 milyon Amerikalının hayatlarındaki amacı bulmaları için başlatılan bir projeye seçilen 8 kişiden biri oldu. 2018 senesinde de internette tüm dunyadan insanlarin katılabildiği bir “Purpose Community’ başlattı.

2018’de şirket kültürü konularda diğer uzmanlarla yazdığı yeni bir kitap ve kendi kitabının Türkçesi yayınlanacak. Özlem Erol, 19 senedir San Diego’da oğlu ve eşi ile yaşıyor. Orada Türkiye’yi tanıtan ve Türkiye’ye yardımcı olan 4 değişik dernekte çalıştı ve yönetim kurulunda yer aldı.

Adam Fridman

Girişimci, Mabbly ve Prohabits Kurucusu, Yazar

Adam Fridman, deneyimli bir girişimci, StartUp emekçisi ve dijital marka ajansı Mabbly’nin kurucusudur. Markaların kültürün bir yansıması olduğuna ve kültürlerin insanların bir amacı birlikte takip ettiklerinde geçekleştiğine inanır. Çok satan “The Science of Story” kitabının eş-yazarı ve değerleri operasyona dönüştürmeye yarayan bir teknoloji olan ProHabits’in yaratıcısıdır. Adam, kuruluşların insanlarının kişisel ve profesyonel gelişimlerini destekleyerek kurum kültürlerini dönüştürmeleri ve daha bağlı bir kültür yaratmaları için onlara ilham vermektedir.

Engin Çomakçı

Redesign Kurucu Ortak & Gigbi Kurucusu

Uzun yıllar Aselsan, Turkcell gibi kurumsal şirketlerde pazarlama, inovasyon ve yeni ürün geliştirme alanlarında yöneticilik yaptı. 2016 Şubat ayından beri “RE/DESIGN Business” stratejik tasarım ajansının; 2017 Ağustos ayından beri de “gigbi.com” internet girişiminin kurucu ortağı. 

Tasarım disiplinini, iş dünyasında: stratejiden, yeni ürün geliştirmeye, pazarlamadan, iş fikri doğrulamaya kadar bir çok alanda kullanarak inovasyonu daha kalıcı ve tekrarlanabilir kılmaya çalışıyor. 

Tasarım Düşüncesi, Servis Tasarımı, Deneyim Tasarımı, İş Tasarımı, Deney Tasarımı, Sistem Tasarımı, Platform Tasarımı ilgi duyduğu ve uzmanlaştığı alanlar.

Jason Schenker

Ekonomist, Yazar, Konuşmacı, The Futurist Institute Başkanı, Prestige Economics Kurucusu

Jason Schenker ekonomist, yazar, konuşmacı ve dünyanın önde gelen finansal piyasalar fütüristidir. Prestige Economics finansal piyasalar pazar araştırma şirketinin kurucusudur. Schenker aynı zamanda The Futurist Institute’in Başkanıdır.

Ongun Tan

Makers Türkiye Kurucusu

Türkiye’nin ilk ve en büyük maker topluluğu Makers Türkiye’nin kurucusu. Açık inovasyonun topluma inmesi olarak tanımlanan Maker Hareketi ile ilk olarak bir teknoloji firmasında Stratejik Pazarlama ekibindeyken tanıştı. Bu üretim kültürünü Türkiye’ye yaymak için Makers Türkiye’yi, daha sonra da çocuklara üretim ve problem çözme yetkinlikleri kazandırabilmek, hata ve deneyime dayalı öğrenimi hayata geçirebilmek için Maker Çocuk’u kurdu. Çok kısa bir süre içinde yüzlerce çocuğun kodlama, tasarım, üretim ve girişimcilik eğitimleri almasını sağladı. Kurduğu atölye ile (Istanbul MakerLab) Türkiye’nin ilk dışa açık modeli olan maker atölyesini hayata geçirdi. Flyler adındaki seyahat ilham ve planlama motoru ile seyahat sektöründe devrimsel  dönüşümü gerçekleştirme amacında. Aynı zamanda kurumlara inovasyon ve girişimcilik konularında atölye çalışmaları ve danışmanlık yapan Tan, iki farklı TEDx konuşması ile binlerce kişiye ulaştı.Türkiye ve Dünya’da çeşitli teknoloji ve danışmanlık firmalarında 15 yıllık kurumsal deneyimden sonra Ongun Tan, şu anda farklı girişimlerini büyütmek için çalışıyor. Girişimci olarak geçen 2 sene içinde, 2017 Ocak ayında ilk exit’ini Maker Çocuk’un satışı ile yaptı. Girişimcilik serüveninin keyfini “Daima kazanırsınız; cebiniz, beş paranız kalmadığı zamanda bile anlatacak onlarca hikaye ve hiçbir kurumda edinemeyeceğiniz deneyimlerle doludur. Ki bu hikayeler de yüksek etki ve paraya her zaman dönüşüyor” cümlesiyle özetliyor.